مرکز فروش روغن سویا برای دام

مرکز فروش روغن سویا برای دام

روغن سویا یکی از مهمترین محصولات استخراج شده از  سویا است. این محصول به عنوان یکی از مهم ترین محصولات کشور شناخته می شود. بسیاری از مشتریان برای رفع نیازهای موجود و تهیه خوراک دام و طیور به مقدار زیاد از این نوع محصول استفاده میکند.این محصول دارای یکی از ارزشمندترین خواص غذایی  برای مصرف در خوراک دام و طیور می باشد. کارخانه های مختلف علاوه بر مصرف دام و طیور، سویای خام را نیز برای روغن گیری خریداری و استفاده می کنند.

روغن سویا برای دام را از کجا میتوان تهیه کرد؟

مرکز فروش روغن سویا برای دام

این عوامل باعث واردات و مصرف می شود. بیشتر دانه های خام سویا هستند روغن سویا به دلیل  خواص دارویی مختلف و قدرت ویتامین بالا در ترکیب با سایر خوراک های دام استفاده می شود و به عنوان مکمل  و مصرف دام مورد استفاده قرار می گیرد.نفت خام مصرفی  کشور از کشورهای مختلف وارد می شود. با توجه به قیمت مناسب، مشتریان می توانند از  این محصول لذت بیشتری ببرند. روغن سویا به صورت فله و بزرگ از بندر  و  سراسر کشور بارگیری میشود و ارائه می شود. معمولاً صنایع دام و طیور از این نوع خوراک به صورت منظم و برنامه ریزی شده  استفاده می کنند. این محصول اثر دارویی نیز ایجاد می کند. این تجارت با فروش محصولات خود با قیمت مناسب تری نسبت به سطح بازار  فعالیت می کند. .

فواید روغنهای سویا برای دام

فواید روغنهای سویا برای دام 

کنجاله سویا بهترین و مهم ترین منبع پروتئینی در بین منابع حیوانی و گیاهی است که انواع مختلف این محصول داخلی و وارداتی را می توان با قیمت های متفاوتی در کشور  تهیه کرد، کنجاله سویا محصول جانبی استخراج کنجاله سویا هست و روغن  سویا به صورت مکانیکی یا  حلال استخراج می‌شود و مواد باقی‌مانده برای حذف عوامل ضد تغذیه‌ای مانند مهارکننده‌های تریپسین حرارت داده می‌شود.سویا یک دانه  روغنی است که ۲۵ تا ۳۵ درصد  روغن دارد. سویای خرد شده برای تسهیل روانکاری با  هگزان یا اتانول تحت فشار قرار می گیرد. پس از استخراج روغن، مواد باقی مانده تحت عملیات حرارتی قرار می گیرند. سویای بدون پوست حاوی فیبر کمتر و پروتئین خام بیشتری است و ترکیب اسیدهای آمینه و ویتامین های  B و D  مطلوب میباشد‌.کنجاله سویا یکی از سالمترین و بهترین منابع  پروتئین در خوراک طیور و دام است و خوشبختانه عوامل ضد تغذیه ای آن مانند تریپسین، هماگلوتینین، گواتر، ساپونین، استروژن ها، آنتی ویتامین ها و فیتات حرارتی است.روغن سویا روغنی گیاهی است که از دانه های سویا استخراج می شود و یکی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی در آشپزی است. روغن سویای فرآوری شده  به عنوان روغن پایه برای چاپ جوهر، رنگ روغن و  روغن های خشک کردن استفاده می شود. به نظر می رسد که سویا برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد  در چین کشت شد و به عنوان غذا مورد استفاده قرار گرفت. اسناد باستانی چین نشان می دهد که آنها سویا را پرورش می دادند و از آن به عنوان دانه و روغن استفاده کرده است.امروزه بزرگترین تولیدکنندگان این روغن در جهان عبارتند از: چین، آمریکا، برزیل، آرژانتین و هند. در آمریکا بیش از ۶۰ درصد روغن نباتی توسط انسان استفاده می شود‌.

مصرف روغن سویا از چه زمانی رواج یافت؟

مصرف روغن سویا از چه زمانی رواج یافت؟

در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۶۲ میلیون تن روغن سویا در سراسر جهان تولید شد و یکی از رایج ترین روغن های پخت و پز در دسترس است.این روغن در طیف وسیعی از غذاهای فرآوری شده استفاده می شود. روغن سویا برای سرخ کردن غذاها و سس های سالاد استفاده می شود. از آرد آن  به عنوان خوراک دام نیز استفاده می شود. این یک روغن خشک کننده است، یعنی زمانی که  در معرض قرار گیرد. هوا  به آرامی سخت می شود و یک  جامد شفاف و ضد آب تشکیل می دهد، به همین دلیل است که در برخی فرمول ها از جوهر چاپ و رنگ روغن استفاده شده است. دانه های سویا ابتدا با دقت تمیز، خشک شده و از پوسته جدا می شوند.این لایه برداری با ترکاندن دانه های سویا و جداسازی دانه های سویا از پوسته انجام می شود.همچنین دانه های سویا را تا دمای حدود ۷۵ درجه سانتی گراد حرارت می دهند تا پروتئین ها غلیظ شده و روغن به راحتی استخراج میشود.دانه های سویا را آسیاب کرده و در حلالی که معمولاً هگزان است خیس می کنند. سویا همچنین حاوی ۱ درصد روغن است و برای آرد و خوراک دام یا  تولید محصولات غذایی مانند پروتئین سویا استفاده میشود. سپس هگزان آن در  روغن استفاده می شود. جدا شده و بازیابی می شود و روغن  خام سویا خالص میباشد.روغن سویا خام حاوی ناخالصی هایی است که در روغن شناور است و باید حذف شود.این فرآیند باعث تثبیت روغن و تبدیل آن به مایع  می شود. با این حال، این فرآیند چربی اشباع کمتری تولید می کند و چربی غیراشباع مورد نظر را کاهش می دهد. علاوه بر این، ترانسفرازها تولید می شوند که می توانند باعث مشکلات قلبی شوند. روغن های هیدروژنه در غذاهایی که به چربی های جامد بیشتری  نیاز دارند مانند مارگارین استفاده شده است.نقطه دود دمایی است که در آن چربی ها شروع به تجزیه و اکسید شدن می کنند و منجر به تشکیل رادیکال های آزاد و عوامل بیماری زا می شود. روغن سویا دارای نقطه دود بالایی در حدود ۲۳۰ درجه سانتیگراد است، بنابراین می توان از آن برای سرخ کردن استفاده کرد. و همچنین برای برشته کردن آن باید استفاده بشود.چربی های آن برای قلب سالم مفید هستند. بیشتر ترکیبات موجود در روغن سویا اسیدهای چرب غیراشباع هستند که نوعی چربی مفید برای قلب هستند. تحقیقات نشان می دهد که جایگزینی چربی  اشباع شده با چربی غیراشباع با کاهش بیماری  قلبی مرتبط است. همچنین سطح کلسترول بد  LDL را کاهش می دهد.این روغن حاوی امگا ۳ است که به کاهش التهاب و درمان بیماری های قلبی کمک خواهدکرد.

مصرف حیوانات از روغن سویا برای دام

مصرف حیوانات از روغن سویا برای دام

این روغن حاوی مقدار کافی اسیدهای چرب امگا ۳ در هر وعده است.برخی از انواع آن نیز سرشار از  اسید استریدونیک هستند که منبع غنی تری از امگا ۳ است.مطالعات نشان داده است که مصرف یک کپسول روغن امگا ۳ سویا و یک قاشق غذاخوری استئاریک اسید سرشار از روغن سویا است که باعث افزایش امگا ۳ در خون می شود. امگا ۳ در کاهش التهابی که باعث بیماری قلبی، سرطان و دیابت می شود، نقش کلیدی دارد. البته به خاطر داشته باشید که نسبت امگا ۳ ۶ و امگا ۳ در این روغن بیشتر است. که به خودی خود مضر و بهتر است این روغن را با سایر مواد غذایی غنی از امگا ۳ مانند سالمون، دانه کتان و گردو بخورید.این روغن اغلب در ترکیبات سرم ها، ژل ها و لوسیون های مراقبت از پوست یافت می شود. تحقیقات نشان می دهد که می تواند برای سلامت پوست مفید باشد. این روغن یک سد طبیعی در برابر حذف رطوبت از پوست ایجاد می کند. این نشان می دهد که روغن سویا از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند. همچنین سرشار از ویتامین E است که ضد التهاب است و به درمان آکنه و درماتیت آتوپیک کمک خواهدکرد.دیابت نوع ۲ نتیجه قند خون بالا  است که با تزریق روزانه انسولین کنترل می شود. حدود ۹۰ درصد از افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اضافه وزن دارند. بنابراین چاقی یک مشکل اساسی در دیابت نوع ۲ است، به عنوان مثال افزایش میزان چربی. این نشانه ای از اختلال عملکرد انسولین است و با کاهش انسولین خطر ابتلا به بیماری  مزمن افزایش می یابد.

گنجایش روغن سویا

گنجایش روغن سویا

رژیم های غذایی سرشار از اسید لینولئیک، مانند روغن سویا، با چاقی مرتبط هستند. موش هایی که از این روغن تغذیه شده اند نسبت به انسولین و چاقی مقاومت بیشتری دارند و  نسبت به موش هایی  که با روغن نارگیل تغذیه شده اند، قند خون بالاتری داشتند.عملکرد کبد برای تنظیم سطح کلسترول، سم زدایی، کمک به هضم و غیره است. یکی از دلایل اصلی اختلال عملکرد کبد، به نام بیماری کبد چرب غیر الکلی، تجمع چربی در اطراف کبد است که حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری عوارض زیادی مانند خشکی، درد شکم، نفخ و یرقان دارد که این بیماری قابل پیشگیری است و یکی از دلایل اصلی آن چاقی است که با مصرف غذاهای فرآوری شده، کربوهیدرات ها و اسیدهای چرب امگا ۶ همراه است..روغن سویای دامی می تواند برای سلول های ایمنی سمی باشد. در یک مطالعه، محققان  به شرکت کنندگان روغن سویا یا روغن زیتون را به مدت دو هفته دادند و سپس سطح لنفوسیت و نوتروفیل  را آزمایش کردند. برخلاف روغن زیتون، روغن سویا برای سلول ها مفید بود. ایمنی مورد نیاز برای مبارزه با عفونت  مضر است دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که این روغن همچنین بیماران را مستعد ابتلا به عفونت ها می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *