مرجع تولید سویا خوراکی

,

سویا خوراکی یکی از مهمترین اجزای سبد غذایی خانوارها در دنیا و ایران است، سویا جز حبوبات شناخته می شود و آن را در خانواده نخود قرار می دهند، تعداد زیادی از مراجع تولید سویا خوراکی این محصول را با کیفیت بالا تولید می کنند و به بازار عرضه می کنند، تولید سویا خوراکی روز به روز در کشور بیشتر می شود زیرا این محصول دارای خواص بالایی است که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

مرجع تولید سویا خوراکی

خاصیت سویا خوراکی چیست؟

خاصیت سویا خوراکی چیست؟ سویا خوراکی دارای خواص متنوعی است که این محصول را به جزئی جدا ناپذیر از سفره ایرانیان بدل کرده است، در زیر به تعدادی از خواص این خوراکی اشاره می کنیم:

  • سویا سرشار از پروتئین است، بسیاری از خانوار ها از این محصول به جای گوشت استفاده می کنند زیرا این محصول می تواند کل پروتئین مورد نیاز افراد را به راحتی تامین کند.
  • این محصول سرشار از انواع ویتامین و املاح معدنی مورد نیاز می باشد.
  • این خوراکی دارای مقدار زیادی ویتامین k1 در خود است که از لخته شدن خون جلوگیری می کند.
  • وجود مقدار زیادی مس در ترکیبات سویا باعث بهبود سلامت قلب می شود.
  • این محصول سطح کلسترول خون را پایین می آورد.
  • استفاده از این خوراکی در سبد غذایی باعث پایین آمدن فشار خون نیز می گردد.
  • سویا خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد و قند خون را پایین می آورد، البته باید در مصرف آن نیز دقت کرد زیرا ممکن است سبب افت قند خون در افراد شود.
  • سویا درد پستان را در دوران قاعدگی کاهش می دهد و گر گرفتگی را در زمان یائسگی کمتر می کند.

این موارد تنها تعدادی از صدها خاصیت سویا خوراکی، این گیاه ارزشمند است.

مراکز تولید سویا خوراکی

مراکز تولید سویا خوراکی سویا جز حبوبات بومی آسیای شرقی است، البته این محصول در کشور ما هم به تولید عمده رسیده رسیده است، کشورمان علاوه بر مصرف تولیدات داخل بخش زیادی از سویای خوراکی مورد نیاز خود را نیز وارد می کند.

پیش بینی شده است تا حدود چهار سال دیگر میزان تولید این محصول در کشورمان به حدود یک میلیون تن در سال می رسد.

این موارد همه نشان از این دارد که سویا خوراکی نیاز اساسی کشور است و باید برنامه ریزی گسترده ایی صورت گیرد تا سطح زیر کشت سویا در زمین های کشاورزی کشورمان بالا رود تا کشورمان از وارد کردن این محصول بی نیاز شود.

مراکز تولید سویا در کشورمان این محصول را به شکل های مختلف در بسته بندی های مختلفی به بازار عرضه می کنند، مشتریان می توانند این محصول را به صوت حضوری و یا اینترنتی در حجم های دلخواه خود خرید نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.