فروش سویا صادراتی

فروش سویا صادراتی | خرید سویا خوراکی به قیمت کارخانه

فروش سویا صادراتی با بهترین کیفیت و شرایط ویژه توسط این مرکز انجام میشود.
بدین منظور در نظر داریم انواع سویا خوراکی را با برند های مختلف در نمونه های صادراتی به قیمت کارخانه عرضه نماییم.
خرید پروتئین سویا صادراتی از ایران یکی از گزینه های تاجران جهانی در بازار مواد غذایی محسوب میشود.

فروش سویا صادراتی | خرید سویا خوراکی به قیمت کارخانه

انواع سویا خوراکی

سویا خوراکی یا سویا انسانی از محصولات جانبی لوبیای سویا است.
منظور از سویا خوراکی همان سویایی است که دارای بافتی شبیه به گوشت است. این محصول به عنوان جایگزین گوشت در بسیاری از غذاهای کشور های مختلف کاربرد دارد.
همچنین بسیاری از خریداران پروتئین بافت دار سویا تولید کنندگان مواد غذایی آماده و فرآورده های گوشتی میباشند.

یکی از مواردی که در بحث شناخت سویا حائز اهمیت است تفاوت سویا انسانی و سویا دامی است. این دو محصول فقط از نظر روش تولید و برداشت کمی با هم تفاوت دارند. این در صورتیست که بسیاری از مردم فکر میکنند غذای انسان و دام اختلاف زیادی با هم دارد.
این موضوع در محصولاتی مانند گندم، جو و ذرت نیز صدق میکند.
برای اینکه این موضوع بهتر روشن شود مثالی برای شما عزیزان میزنیم.
زمانی که دانه های سویا برداشت میشوند، پس از انتقال به انبار های سویا دارای مقادیر مختلفی مانند چوب، سنگ، گل و سایر مواد میباشند.
اگر بخواهیم از دانه سویا برای مصارف دامی استفاده نماییم در امر تمیز کردن این مواد اولیه لازم نیست بسیار دقیق شویم. ولی زمانی که بخواهیم از آن در زمینه خوراک انسان استفاده کنیم احتیاج به بوجار کردن محصول، تمیز کردن و حتی کیسه گیری ضروری میشود.
پس دانستیم که تفاوت سویا خوراکی و سویا دامی در شرایط نگهداری و فرآوری سویا است.
انواع سویا خوراکی
در این مقاله قصد ما معرفی برخی محصولات سویا بخصوص نمونه های صادراتی آن میباشد. بدین منظور انواع سویا خوراکی را بصورت زیر دسته بندی مینماییم.
 • لوبیا سویا خوراکی:

لوبیای سویا یا همان دانه سویا گیاهیست که در بیشتر مناطق جهان کاشت و برداشت میشود. ایران نیز یکی از تولید کننده های سویا محسوب میشود ولی مقدار تولید سویای ایران به نسبت کشور هایی مانند برزیل، آمریکا و … بسیار ناچیز میباشد.
دانه خام سویا مصارف مختلفی دارد که میتوان به تولید آرد سویا، سویا آجیلی، شیر سویا، پنیر سویا و … اشاره ای داشت.
هر ساله بسیاری از مشتریان عمده سویا خام برای تهیه مواد اولیه خود از این مرکز اقدام به سفارش و خرید در حجم های بالا و مختلف مینمایند.

لوبیا سویا خوراکی

 • سویا آجیلی:

آجیل سویا محصولی است که پس از پختن و تفت دادن سویا خام بدست می آید. بهترین و مطلوب ترین درصد رطوبتی که  بایستی سویا برای تولید سویا آجیلی داشته باشد رطوبتی بین 14 الی 18 درصد است.
سویا آجیلی نیز توسط این مجموعه تولید و عرضه میشود. شما عزیزان میتوانید برای دریافت قیمت روز این محصول و سفارش آن در طعم های مختلف با واحد فروش ما در ارتباط باشید.

سویا آجیلی

 • آرد سویا:

از آسیاب کردن دانه خام سویا آردی به رنگ کرم روشن بدست می آید که حاوی آنزیم های فعال سویا است. به این محصول آرد سویا پر چرب آنزیم فعال میگویند.
این نمونه از آرد سویا نیز مصارف مختلفی دارد و میتوان از آن در پخت نان، کیک و انواع شیرینی استفاده کرد.
همچنین اگر قصد خرید آرد سویا آنزیم غیر فعال را دارید میتوانید از این طریق با مشاوران فروش ما در میان بگذارید تا محصول مورد نیاز شما را تولید نماییم.

خرید آرد سویا

 • پروتئین سویا بافت دار:

این محصول در کشورمان دارای چندین نام مختلف است که مشتریان از آن استفاده میکنند. مانند:

 • سویا خوراکی
 • سویا انسانی
 • تفاله سویا خوراکی
 • سویا بافت دار شده
 • سویا ماکارونی
 • سویا گوشتی

این نمونه از سویا پس از روغنکشی و آسیاب شدن با استفاده از دستگاههای مخصوص در کارخانه های تولید پروتئین سویا تولید و عرضه میشود.
در کشورمان عمده مصرف خوراکی در مورد سویا از همین نمونه محصول میباشد.

پروتئین سویا بافت دار

محصولات سویا خوراکی دارای گستردگی زیادی هستند. بیشتر این محصولات در ایران از مصرف کمی برخوردار بوده و دلیل این موضوع عدم شناخت کافی از سویا و فواید مصرف فرآورده های سویا میباشد. برای مثال نام چندین محصول خوراکی سویا را در زیر برای شما بصورت تیتروار بیان میکنیم.

 • شیر سویا
 • پنیر سویا
 • ماست سویا
 • دوغ سویا
 • سویا خورشتی
 • سویا تکه ای و کبابی
 • سوسیس گیاهی سویا
 • همبرگر سویا
 • سس سویا
 • پروتئین ایزوله سویا
 • کنستانتره سویا

فروش انواع سویا خوراکی

روش تولید پروتئین گیاهی سویا

دانه سویا پس از برداشت و انتقال به مراکز روغنکشی تبدیل به دو محصول میشود:

 1. روغن سویا
 2. کنجاله سویا

کنجاله سویا پس از انتقال به کارخانه تولید سویا خوراکی با انجام آزمایشهای مربوطه و تایید واحد کنترل کیفیت در انبار کارخانه تخلیه و نگهداری میشود.
پس از بوجاری دوباره کنجاله سویا و جداسازی مواد اضافه آن به سمت آسیابهای کارخانه انتقال داده میشوند و بصورت پودر کنجاله سویا تبدیل میشوند.

روش تولید پروتئین گیاهی سویا
این پودر پس از ترکیب با بخار آب به سمت دستگاههای اکسترودر کارخانه هدایت شده و تبدیل به گرانول سویا میشود. چاقویی که در انتهای دستگاه قرار دارد گرانول یا خمیر بافت دار شده سویا را به قطعات کوچکتری تقسیم مینماید.
پس از آن محصول به سمت درایر یا خشک کن انتقال یافته و پس از از دست دادن رطوبت به قسمت الک و جداسازی سایز های سویا میرسد.
پس از سایز بندی محصول در درون کیسه های مخصوص بسته بندی و آماده فروش میشود.
معمولا سویا خوراکی به سه سایز زیر تقسیم میشود:

 1. سویا ریز دانه
 2. سویا متوسط دانه یا میان دانه
 3. سویا درشت دانه

تولید پروتئین گیاهی سویا

قیمت فروش سویا خوراکی فله بصورت کیلویی

قیمت سویا خوراکی فله بصورت کیلویی یا کیسه ای تعریف میشود.
وزنهای موجود سویا فله ای در بازار داخلی و صادراتی عبارتند از:

 • سویا فله 8 کیلویی
 • سویا فله 12 کیلویی
 • سویا فله 13 کیلویی
 • سویا فله 15 کیلویی
 • سویا فله 20 کیلویی

قیمت فروش سویا خوراکی فله بصورت کیلویی

در بین این اوزان سویا خوراکی با وزن 8 کیلویی دارای درشت ترین نمونه تولیدی کارخانه ها است.
نام دیگر سویا 8 کیلوگرمی سویا کبابی است و میتوان گفت تقریبا سایزی اندازه یک گردو را دارد.
پروتئین سویا 13 کیلویی معروفترین و پرفروش ترین نمونه سویا فله در بازار داخلی است که دارای سایز ریز دانه تا متوسط است.
سویا خوراکی 12 کیلویی و 15 کیلویی نیز با نام سویا درشت شناخته میشود. این محصول علاوه بر تقاضای صادراتی کشورهایی مانند عراق و افغانستان، در کارخانه های فرآورده های گوشتی نیز کاربرد زیادی دارد.
پروتئین گیاهی سویا 20 کیلوگرمی ریز ترین نمونه سویا موجود در بازار است که با نامهای سویا ریز، سویا پرک، سویا کنجدی و … نیز شناخته میشود. این محصول نیز مشتریان ثابت خود را دارد.
قیمت هر کدام از این نمونه های سویا با توجه به قیمت جهانی سویا، قیمت روز کنجاله سویا در ایران و نرخ فروش اعلام شده به مشتریان عمده بصورت هفتگی اعلام میشود.
در حال حاضر قیمت سویا فله ریز دانه و میان دانه در حجمهای بالا و تناژ برای فروش در بازار داخلی کیلویی 4500 تومان درب کارخانه به فروش میرسد.
قابل ذکر است که قیمت سویا خوراکی در ایران نسبت به اوایل سال 1398 دچار افت قیمت شده است و چنانچه قیمت ناگهانی در دنیا و ایران نداشته باشیم این قیمت همچنان پابرجا خواهد ماند.
برای اطلاع دقیق تر از قیمت سایر برند های سویا خوراکی برای بازار صادراتی و داخل کشور میتوانید با مشاورین فروش این مجموعه در تماس باشید.

قیمت جهانی سویا در سال 2020

موسسه تحقیقات سیاست گذاری غذا و کشاورزی (FAPRI) در دانشگاه میسوری، در نسخه پایه 5 ساله خود در بازارهای کشاورزی ایالات متحده که در 28 اوت منتشر شد، قیمت های پایین تر گندم، ذرت و سویا را در سال 2019 تا 2021 پیش بینی کرد.
FAPRI گفت: باران های شدید بهاری، اختلافات تجاری و تب خوکی آفریقایی (ASF) بازارهای کشاورزی را مختل کرده است.
علیرغم کاهش چشم انداز تولید ذرت و سویا در ایالات متحده  در سال2019، قیمت بسیاری از کالاها به دلیل عوامل زیادی که تقاضا را تضعیف کرده اند تحت فشار نزولی قرار دارند.
چشم انداز فعلی با استفاده از داده های تولید ماه اوت محصولات زراعی وزارت کشاورزی ایالات متحده در هفته 19 اوت تهیه شده است.
FAPRI چندین فرض و عدم قطعیت را در به روزرسانی چشم انداز از ماه آوریل ذکر کرد.

قیمت جهانی سویا در سال 2020

فرض بر این است که تعرفه تلافی جویانه چین در مورد سویا و سایر محصولات کشاورزی ایالات متحده 25 درصد در جای خود باقی بماند. و فرض بر این است که اقتصاد با رشد کندتری در سال 2019 و 2020 تحول پیدا می کند اما هیچ رکود اقتصادی  نیز وجود نداشته باشد.
FAPRI عنوان کرد: به فرض بازگشت به شرایط آب و هوایی عادی تر در سال 2020، پیش بینی می شود که تولید ذرت و سویا افزایش یابد.
پیش بینی تولید ذرت در سال 2020 حدود 14.979 بیلیون بوشل است که نسبت به سال 2019 هشت درصد افزایش داشته است.
همچنین پیش بینی تولید سویا در سال 2020 حدود 4.154 بیلیون بوشل بوده که به نسبت سال 2019 سیزده درصد افزایش داشته ولی نسبت به تولید سویا در سال 2018 نوزده درصد افت تولید وجود خواهد داشت.
انتظار می رود قیمت جهانی سویا با کاهش تقاضا از سمت چین و با توجه به ادامه جنگ تجاری تحت فشار قرار گیرد.
قیمت سویا که به کشاورزان پرداخت می شود در سالهای 2020 و 2021 در هر بوشل 7.94 دلار خواهد بود.
پیش بینی شده در مقایسه با قیمت پرداختی 8.43 دلار در هر بوشل در سال 2019 و 8.50 دلار در هر بوشل در سال 2018 و 9.33 دلار برای هر بوشل در سال 2017قیمت ها در سال 2020 به 8.20 دلار برای هر بشکه برسد و تا 2024 به 8.58 دلار در هر بوشل برسند.
میانگین قیمت کنجاله سویا در سال 2019 موقع برداشت سویا حدود 298.58 دلار برای هر تن بوده است که نسبت به قیمت  آن سال که حدود 310 دلار در تن میباشد، با 3درصد کاهش قیمت همرا بوده ایم. پیش بینی ها نشان میدهد میانگین قیمت کنجاله سویا در سال زراعی 2020، 283 دلار باشد که باز هم با کاهش قیمت روبرو میشویم.

تولید کننده پروتئین سویا صادراتی در ایران

امروزه پروتئین گیاهی سویا خوراکی توسط چندین شرکت و کارخانه سویا در ایران تولید و عرضه میشود.
صادرات سویا خوراکی نیز در دستور کار بعضی از این تولید کننده ها قرار گرفته است.
یکی از شرکتهایی که با قدرت در زمینه فروش صادراتی و داخلی مشغول به فعالیت است این مجموعه میباشد که تحت عنوان شرکت پروتئین سویا بهسوی با برند های مختلف انواع سویا صادراتی را در اختیار مشتریان گرامی خواهد گذاشت.

تولید کننده پروتئین سویا صادراتی در ایران
چنانچه مایل به صادرات سویا انسانی به سایر کشور ها هستید میتوانید از این طریق اقدام نموده و در صورت خرید بالا نمایندگی فروش سویا در کشور مقصد را بدست گرفته و افقی روشن را در زمینه فروش و بازاریابی پروتئین سویا برای خود ایجاد نمایید.

قیمت سویا خوراکی صادراتی

امروزه با توجه به قوانین صادراتی و گمرکی کشورمان ناچاریم قیمت سویا صادراتی را بالا تر از قیمت سویا خوراکی برای فروش داخل اعلام نماییم.
با این وجود به دلیل پایین بودن نرخ حقوق کارگر در ایران و اختلاف قیمت ارز در کشورمان با کشور های مقصد، قیمت تمام شده سویا خوراکی برای مشتریان صادراتی بسیار بصرفه خواهد بود.

قیمت سویا خوراکی صادراتی
برای دریافت قیمت پروتئین سویا خوراکی جهت صادرات با مدیریت فروش این مرکز در تماس باشید.
جهت دریافت نمایندگی فروش در سایر کشور ها نیز میتوانید بصورت حضوری با این مجموعه ملاقات و مذاکره داشته باشید.

صادرات سویا از ایران به عراق، افغانستان، پاکستان و …

موقعیت جغرافیایی و منطقه ای کشور عزیزمان ایران به گونه ای است که جهت صادرات محصولی مانند سویا میتوانیم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشیم.
امروزه کشور هایی مانند عراق، پاکستان، افغانستان، گرجستان و حتی روسیه و کشور های حاشیه خلیج فارس به دلیل مصرف گرا بودن میتوانند بازار هدف خوبی برای صادرات سویا خوراکی باشند.

صادرات سویا از ایران به عراق، افغانستان، پاکستان و ...
این امر مستلزم حمایت دولت در بحث صادرات مواد غذایی خواهد بود تا تولید کننده بتواند به راحتی سویا صادراتی را با بهترین کیفیت برای مشتریان خود تولید نماید.
این مجموعه در نظر دارد با ایجاد نمایندگیهای فروش در سایر کشور ها بهترین نمونه های سویای خوراکی را به سراسر دنیا صادر کرده و افتخاری شیرین را برای کشورمان ایران سرافراز به ارمغان آورد.

خرید سویا برای صادرات

<

ایران به عنوان یکی از تولید کنندگان پروتئین سویا خوراکی در منطقه توانایی تامین سویا را دارد.
این موضوع به تامین بودن مواد اولیه در ایران بستگی دارد. در صورتی که کنجاله و بلغور سویا به راحتی در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد صادرات سویا خوراکی نیز میسر خواهد بود.
حمایت دولت از تولید کنندگان سویا باعث میشود تا علاوه بر کشور هایی مانند عراق و افغانستان سایر کشور های مصرف کننده پروتئین بافت دار سویا ایران را به عنوان محلی برای تامین سویا خوراکی ببینند.

در زمینه صادرات میتوانید از طریق این شرکت اقدام نمایید.
مشاورین فروش ما بهترین نمونه های موجود سویا صادراتی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

اعطای نمایندگی فروش سویا صادراتی

سویا صادراتی توسط این مجموعه به شهر های مختلف ایران و خارج کشور عرضه میشود.
این محصول در کیسه های 12 کیلویی و 15 کیلویی با برند های مختلف تولید میشود. همچنین در صورت سفارش توسط مشتریان صادراتی میتوان نمونه هایی بصورت بسته بندی نیز تولید و عرضه گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *