فروش بدون واسطه روغن سویا خام

فروش بدون واسطه روغن سویا خام

روغن سویا نوعی روغن گیاهی خوراکی است که از گیاه لوبیای سویا گرفته می‌شود روغن سویا به دلیل مصارف مختلفی که دارد تولید آن امروزه در جهان  دومین رتبه را در میان روغن ها داراست.

سویا در حال حاضر ۵۵ درصد از تولید کل دانه های دانه های روغنی را در جهان به خود اختصاص داده به همین دلیل مهمترین دانه روغنی در جهان محسوب می شود.

یکی دیگر از دلایل محبوب شدن این روغن به دلیل پروتئین فراوانی که در آن یافت می‌شود و میزان پروتئین آن میانگین بین ۳۰تا۵۰ درصد است که بيشترين میزان پروتئین را در میان دانه های روغنی داراست.

البته لازم به ذکر است که میزان روغن آن از باقی دانه های روغنی کمتر است در حدود ۱۸‌‌_۲۰ درصد ولی به دلیل کیفیت بالا و خواص فراوان همچنین قیمت ارزان نسبت به بقیه دانه های روغنی محبوبیت و کاربرد بیشتری دارد.

روغن سویا خام به این علت که از مراحل تصفیه روغن عبور نمی‌کند و مصرف کردن آن به شکل خام است معمولا از قیمت پایین‌تری نسبت به روغن سویا تصفیه شده برخوردار است.

مشتریان می‌توانند روغن سویا خام را به دلیل قیمت پایین‌تری که دارد در حجم های بیشتری تهیه کنند.

خصوصیات روغن خام سویا

خصوصیات روغن خام سویا

روغن سویا را میتوان در مصارف خانگی و همچنین در صنعت مورد استفاده قرار داد.

روغن سویا خام به دلیل کیفیت خوب و نداشتن بود و طعم و همچنین پروتئین بالای موجود در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهمترین ماده غیر صابونی که روغن سویا خام از آن برخوردار است توکوفرول میباشد. توکوفرول ها نوعی آنتی اکسیدان هستند که توکوفرول آلفا حاوی ویتامین Eاست که نوعی آنتی اکسیدان تلقی می‌شود و در روغن سویا خام موجود است.

روغن سویا خام داری رنگ زرد مایل به قهوه ای است و اگر مدت زمانی در جایی ثابت بماند ته نشین می‌شود یعنی مواد جامد ته نشین شده از و روغن مایع جدا می‌شود.

به دلیل قیمت پایین و فراوان بودن این روغن در حال حاضر روغن دیگری جایگزین آن نمی‌شود

روغن سویا خام برای غذای طيور

فروش بدون واسطه روغن سویا خام

یکی از موادی مغذی که طیور برای بالا رفتن راندمان تولید گوشت و تخم مرغ به آن نیاز دارند انرژی است. روغن ها به طور کلی به عنوان یک منبع انرژی در جیره غذایی طیور استفاده می‌شوند. و با اضافه کردن روغن مناسب به جیره غذایی طیور انرژی مورد نیاز آنها را تامین نمود.

معمولا برای تامین انرژی در غذای طیور از روغن ها و چربی های گیاهی یا حیوانی استفاده می‌شود.

چربی های حیوانی بشکل جامد و روغن های گیاهی می‌توانند به شکل جامد و یا مایع باشند که به غذای طیور اضافه می‌شوند.

روغن سویا یکی از بهترین روغن ها برای تغذیه طیور بشمار می‌رود. روغن سویا خام یکی از روغن های گیاهی است که در دمای معمولی مایع است به همین دلیل نیازی به آب کردن آن نیست و به راحتی می‌توان آنرا با جیره غذایی طیور مخلوط نمود.

روغن سویا یکی از محصولات مهمی است که از دانه های سویا استخراج می‌شود این محصول در سطح جهانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

مشتريان زیادی برای تامین مواد مغذی در خوراک دام و طیور خود از این روغن در جیره غذایی دام و طیور خود استفاده می‌کنند. روغن سویا خام را میتوان یکی از مهمترین و ارزشمندترین ماده خوراکی که برای افزودن به غذای دام و طیور استفاده می‌شود دانست.

آمارها نشان داده که از هر تن دانه سویا معمولا ۱۸۰کیلوگرم روغن و۷۶۰ کیلوگرم کنجاله تولید میشود

پس می‌توان با توجه به این موضوع نتیجه گرفت که میزان افزایش یا کاهش قیمت روغن سویا تاثیر مستقیمی بر قیمت مرغ و تخم مرغ و گوشت دارد.

 فواید روغن خام سویا برای طیور

 فواید روغن خام سویا برای طیور

روغن سویا خام به دلیل اینکه دارای خواص دارویی و ویتامین های مورد نیاز بدن انسان و دام و طیور است از آن برای مخلوط کردن و مکمل در خوراک دام و طیور استفاده می‌شود.

 

  • چون روغن سویا خام به شکل مایع است پس از مخلوط شدن با دان آن را بشکل گوله ای در نمی‌آورد درصورتی که روغن های جامد پس از مخلوط شدن با دان باعث چسبیدن ذرات دانه بهم می‌شوند و کیفیت دان مصرفی را کاهش می‌دهند.
  • وقتی از روغن سویا خام در دان طیور استفاده می‌شود باعث کاهش گرد و غبار در سالن پرورش می‌شود زیرا گرد و خاک حاصل از دانه های آردی در هوا معلق نمی‌شوند در نتیجه هوای سالن کیفیت بالاتری خواهد داشت و بیماری های تنفسی طیور را کاهش می‌دهد.
  • روغن سویا خام باعث طولانی تر شدن ماندگاری غذا در دستگاه گوارش طیور می‌شود در نتیجه مواد مغذی بهتر و بیشتر جذب می‌شوند.
  • روغن سویا خام اسیدهای چرب مورد نیاز برای مرغ های گوشتی و تخم گذار را فراهم می‌کند.
  • روغن سویا خام باعث می‌شود که انرژی مورد نیاز پرنده مخصوصا مرغ های گوشتی به راحتی فراهم شده و حس سیری بیشتری به آنها دست دهد در نتیجه مرغ ها فعالیت کمتری برای مصرف دانه داشته باشند و باعث اتلاف انرژی کمتری در بدن طیور می‌شود.

چرا روغن سویای خام؟

چرا روغن سویای خام؟

روغن سویا با کیفیت ترین منبع انرژی بالا برای طیور و دام ها است. روغن سویا به دلیل محتوای بالای اسید لینولئیک، لسیتین، فیتواسترول ها، توکوفرول ها با عملکرد آنتی اکسیدانی و همچنین ویتامین های محلول در چربی، ارزش غذایی بسیار خوبی دارد.

روغن سویا خام فاقد اسیدهای چرب ترانس  که مطلوب نیستند است. اسیدهای چرب موجود در این روغن دارای خواص دارویی مفیدی برای حیوانات و انسان هستند. به دلیل محتوای بالای لسیتین، روغن سویا خام از سیستم قلبی عروقی محافظت می کند و به شدت بر بازسازی سلول های مغز تأثیر می گذارد، علائم یائسگی را کاهش می دهد، به پیشگیری و درمان پوکی استخوان و بسیاری از شرایط پاتوفیزیولوژیکی دیگر کمک می کند.

روش‌های مختلف روغن گیری سویا

روش‌های مختلف روغن گیری سویا

برای روغن کشی از سویا چند روش مختلف وجود دارد

روش پرس مارپیچی این روش یکی از قدیمی ترین روش‌های روغن کشی از سویا است این روش یک روش مکانیکی است معمولا برای دانه هایی که بیشتر از ۳۰ درصد روغن دارند از روش‌های پرس استفاده می‌شود. ولی در سویا که میزان روغن بسیار کمتر است باید دانه ها را تاجایی که ۱درصد روغن در آن باقی مانده فشرده کنند سپس وارد اکستراکتور با محلول های مخصوص جدا سازی روغن از دانه باقی مانده روغن را نیز خارج می‌کنند برای سویا معمولا از حلال هگزان استفاده می‌شود.

البته می‌توان از حلال هگزان از همان ابتدای روغن کشی پس از خرد کردن دانه ها استفاده کرد ولی چون پرس روش سالم‌تری است و از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود بطور کلی متداول تر است.

پارامترهایی که برروی میزان روغن استخراج شده  میزان و کیفیت آن تأثیر دارند شامل شرایط دانه (نوع آبیاری، محل رشد دانه) ، مراحل اولیه آماده سازی دانه برای عمل روغن گیری، شرایط انبارداري و نگهداری از دانه، و شرایط اکستراکشن از مهمترین عواملی هستند که بر روی کیفیت و میزان روغن دریافتی در روش استخراج با حلال تأثیر می‌گذارند .

برای تهیه روغن سویا خام درجه یک با قیمت مناسب به شکل عمده میتوانید از شرکت بهسوی این روغن را تهیه و اقدام به مصرف آن نمایید. اگر می‌خواهید یکی از باکیفیت ترین های بازار را تهیه نمایید از شرکت بهسوی خرید کنید. شرکت بهسوی را برای تهیه روغن سویا فراموش نکنید که بدون شک یکی از بهترین ها در این زمینه هستند. پس حتما قبل از خرید به نام شرکت توجه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *