فروشندگان سویا خوراکی صادراتی

,

سویا گیاهی از خانواده لوبیا است و با نام لوبیا روغنی نیز شناخته می شود. این گیاه مغذی بعد از فرآوری و تولید محصولات مختلف، یکی از منابع غذایی مهم در دنیا می باشد. با توجه به تنوع آب و هوایی و پتانسیل بالای کشاورزی در ایران، کاشت سویا خوراکی صادراتی و عرضه آن در بازارهای جهانی یکی از عوامل موثر بر اقتصاد کشور است.

فروشندگان سویا خوراکی صادراتی

بزرگترین کشور های تولید کننده سویا خوراکی

بزرگترین کشور های تولید کننده سویا خوراکی سویا برای رشد به آب و هوای گرم نیاز دارد و اکثرا در کشورهایی که در مناطق حاره قرار دارند مانند آرژانتین و چین تولید می شود.
اما با پیشرفت علم ژنتیک، دانشمندان توانسته اند نژادهایی از این گیاه ایجاد کنند که حساسیت کمتری به اقلیم داشته باشد.
از این رو کشورهای سردسیر همچون کانادا نیز در این زمینه به طور گسترده اقدام به فعالیت کرده اند.

کشاورزی ایران با توجه به داشتن تنوع اقلیمی بالا، طی دهه اخیر به پرورش سویا روی آورده و با برنامه ریزی در این زمینه توانسته به رشد قابل توجهی دست یابد به طوری که به یکی از مراکز تولید کننده سویا با کیفیت بالا تبدیل شده است. 

دانه های سویا حاوی بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز انسان می باشد.
این ترکیبات همچون کالری، فیبر، روغن، ویتامین ها، مواد معدنی و غیره برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماریهای مختلف از جمله سرطان و پوکی استخوان ضروری است.

از آنجا که مصرف سویا به صورت خام دشوار است و ممکن است با ذائقه بسیاری از افراد سازگار نباشد، به صورت محصولات مختلف فرآوری و عرضه می شود که در ادامه به معرفی آن می پردازیم؛

  • سویا آجیلی: این محصول با گرما دادن دانه های سویا و نرم شدن آن به دست می آید، به عنوان یک میان وعده مغذی به ویژه برای کودکان بسیار مفید می باشد.
  • شیر سویا: این ماده به عنوان جایگزین شیر گاو در بسیاری از خانواده ها جای خود را باز کرده است و علاوه بر تامین کلسیم بدن، به تامین بسیاری از ریز مغذی های دیگر نیز کمک می کند.
  • پنیر سویا (توفو): از دلمه بستن شیر سویا به دست می آید به همین دلیل با نام دلمه لوبیا نیز شناخته می شود. توفو ژاپنی، توفو معمولی و توفو دودی از پرکاربردترین انواع پنیر سویا می باشد.
  • سس سویا: یک طعم دهنده معروف در آشپزی است که اولین بار در کشور چین به تولید رسید. این ماده از ترکیب سویا و گندم تخمیر یافته به دست می آید.
  • روغن سویا: سویا به عنوان یک دانه روغنی، منبع مهمی برای تهیه روغن گیاهی غیر اشباع می باشد که ضامن حفظ سلامت است.
  • سویای احیا شده: یکی از فرآورده های پر مصرف در جوامع ایرانی است و غالبا برای تهیه سس ماکارانی از آن استفاده می شود.

لازم به ذکر است که فرآورده های مختلف سویا، دارای ارزش غذایی مشابه با دانه سویا می باشد.

فروش فوق العاده سویا خوراکی صادراتی

فروش فوق العاده سویا خوراکی صادراتی در ایران برندهای بزرگی همچون سبحان، آوین، توتک، بهسوی، برشن، سوژا، گلاز، سویپاک، تک سویا، های سویا، ماسو، مکسوی و لیفود به تولید انواع فرآورده های سویا می پردازند.
کیفیت این محصولات برای صادرات و عرضه در بازارهای جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته و مطابق استانداردهای جهانی می باشد.
این مرکز با فروش سویا خوراکی به صورت عمده در جهت توسعه صنایع غذایی کشور و معرفی محصولات درجه یک ایرانی به جوامع دیگر کشورها تلاش می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *