روغن سویا اپوکسی چیست

روغن سویا اپوکسی چیست

آنچه در این مقاله می خوانید . . .

اینکه روغن سویا اپوکسی چیست و کاربردهای آن

ویژگی‌های روغن سویا اپوکسی

مزایای روغن سویا اپوکسی

چرا باید روغن سویا اپوکسی مصرف شود ؟

در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی اینکه روغن سویا اپوکسی چیست صحبت کنیم. برای دریافت مطالب و نکته‌های مهم تا پایان مقاله با ما همراه باشید. روغن سویای اپوکسی از گروه موادهای شیمیایی در بین روغن‌ها Oil chemical است. این روغن یک منبع ای است که قابلیت تجدید شدن دارد و بسیار ارزان قیمت بوده و غیرسمی محسوب می‌شود. این روغن شامل اسید‌های چرب  اولئک اسید oleic acid)لینولئک اسید  acid) و لینولنیک اسید (linolenic acid)  با درجه خیلی زیادی بالا می‌باشد. این روغن سویا در اثر فرآیند اکسیداسیون به روغن سویا اپوکسی تبدیل می‌شود. هر حلقه‌ اپوکسی در واکنش‌های شیمیایی دارای واکنش پذیری بالایی هستند. روغن سویا اپوکسی قابلیت شرکت در واکنش‌های استری شدن ،اپوکسی دار شدن هیدروژناسیون و استیله شدن را دارند. به عنوان گیرنده رادیکال در واکنش‌های زیستی و غیر زیستی مورد استفاده هستند. در ادامه برایتان درباره نکته‌ها و ویژگی‌ها و کاربرد‌های این محصول اطلاعاتی را بیان می‌کنیم. برای دریافت ومشاهده این مطالب تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

آشنایی با روغن سویا اپوکسی

آشنایی با روغن سویا اپوکسی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که روغن سویا اپوکسی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد در ادامه با این موضوع که روغن سویا اپوکسی چیست آشنا می‌شوید.

روغن سویا اپوکسی محصولی است که از آن در صنایع پلیمری مخصوصا در ساخت پلیمر‌های زیستی و در ساخت مصنوعات pvcبه عنوان جانب اسید کلریدریک در پوشش بطری‌های نوشیدنی، پایدارکننده حرارتی و روان کننده از آن استفاده می‌شود و کاربرد بسیار زیادی دارد. همچنین از این ترکیب به عنوان یک ماده فعال استفاده می‌کنند. روغن سویا اپوکسی علاوه بر اینکه ارزش بالایی داشته، به عنوان یک ماده فعال برای جلوگیری از انباشتگی و به هم چسبیدن و جمع شدن آن استفاده می‌شود. پوشش روغن سویا اپوکسی معمولا برای رفع فضایی یا الکترواستاتیکی، برای پراکنده شدن در ساخت ناتوذرات و نگهداری آن‌ها در حالت کلوئیدی استفاده می‌شود. نکته کوچک ولی مهمی که باید در مورد این روغن بدانید این است که روغن سویا اپوکسی باتوجه به مراحل اپوکسی از روغن سویا بدست آورده می‌شود  و شکل ظاهری این محصول بسیار براق بوده و به رنگ زرد داشته و همین طور باعث شده است که کارایی زیادی داشته باشد. این روغن خواص و ویژگی‌های فراوانی دارد که پیشنهاد می‌شود حتما خریداری کنید. نکته‌های دیگری نیز درمورد این محصول وجود دارد که در ادامه برایتان آن را مطرح می‌کنیم.

 

ویژگی‌های روغن سویا اپوکسی

ویژگی‌های روغن سویا اپوکسی

روغن سویا اپوکسی محصولی است که‌ ویژگی‌های بسیار زیادی دارد و یکی از پرکابرد ترین محصول بین انواع روغن‌ها است که ما این  محصول را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 • اسید‌ها را حذف می‌کند.
 • صنایع عطر و اسانس
 • در ساخت لاستیک سازی از آن استفاده می‌شود
 • افزودنی‌های سوخت و روغن‌های روان ساز
 • در تهیه روغن‌های صنعتی استفاده می‌شود.
 • چسب و پوشش‌ها
 • مصنوعات پلیمری مانند دیوار پوش،کف پوش،در بسته بندی مواد غذایی،روکش کابل و سیم شلینگ‌های آبیاری و …

لازم به ذکر است که بگوییم حلقه‌های اپوکسی در بهبود کیفیت و کارایی محصول تاثیرات بسیار زیادی می‌گذارد. در واقع این روغن می‌تواند یک منبع تجدید شدنی غیر سمی با قیمتی مناسب باشد که این موضوع باعث جذب مشتری شده است.

 

مزایای روغن سویا اپوکسی

مزایای روغن سویا اپوکسی

در قسمت‌های بالا درباره اینکه روغن سویا اپوکسی چیست مطالبی را باز گو کردیم. در ادامه می‌خواهیم درباره‌ی مزایای روغن سویا اپوکسی با شما گفت و گو کنیم.

 • ماده‌ای غیر سمی و با محیط زیست سازگار می‌‌باشد.
 • از شکنندگی اتصالات و مصنوعات در برابر نور خورشید جلوگیری می‌کند.
 • با سایر سایزر‌ها برپایه ترکیبات آروماتیک مانند : DOP, DOTP, DBP
 • بوی بسیار کمی‌ داشته و بسیار مطلوب بوده و از درجه اپوکسی بالایی برخوردار است.
 • روان سازی را در فرآیند ساخت و افزایش و ویسکوزیته را در در محصول‌های pvcافزایش می‌دهد.
 • در اکثر حلال‌های الی قابل حل بوده است و قابل اختلاط و قابلیت مخلوط شدن با بقیه ترکیب‌ها افزودنی مورد استفاده محصول‌های pvc می باشد.
 • صرفه جویی در مصرف زمان و افزایش انرژی انسان‌ها از مزیت‌های این محصول می‌باشد.

از دیگر مزایای روغن اپوکسی می‌توان به بهداشتی بودن آن و امکان استفاده در مقادیر بالای phr10 در فورمولاسیون پی وی سی نام برد. که باعث نرم شدن و خواص بسیار محصول می‌شود. که به دلیل بالا بودن جرم مولکولی آن ۹۵۰ گرم برمول می‌توان از آن به عنوان پلاستی سایزر پلیمری استفاده کرد.

 

روغن سویا اپوکسی چیست و چرا باید مصرف کنیم ؟

روغن سویا اپوکسی چیست

روغن سویا اپوکسی شده از تولید باند‌های اپوکسی در محلاتی مانند زنجیره کربن در روغن که شامل پیوند دوگانه است حاصل می‌شود. باند‌‌های اپوکسی می‌توانند HCl را به خود جذب کنند‌ و نه تنها به افزایش و پایداری پی وی سی کمک می‌کنند همچنین می‌توانند با استابلیزرهای پایه صابون فلزی اثرگذاری هم افزایی هم دارد. هرچقدر که باند‌های دوگانه بیشتری به اپوکسی تبدیل شوند، سازگاری روغن اپوکسی با پی وی سی بیشتر می‌شود عدد بعدی روغن کاهش می‌یابد و عدد اکسیران آن افزایش می‌یابد.

عوامل بسیار زیادی در رابطه با انتخاب میزان روغن اپوکسی بیان شده است که اهمیت فراوانی دارند. در این قسمت عوامل آنها به ترتیب اهمیت بیان شده است.

 1. قیمت تمام شده در محصول نهایی
 2. کیفیت مورد نظر مصرف کننده به صورت نهایی
 3. نوع استابلیزر نهایی
 4. کیفیت خود روغن اپوکسی
 5. فواید مورد انتظار حاصل از مصرف روغن سویا اپوکسی

روغن سویا اپوکسی خواص محصولات نهایی را به شرح زیر بهبود میبخشد

 1. ثبات حرارتی دراز مدت محصول و کیفیت آن را بالا می‌برد.
 2. این روغن ثبات نوری محصول را افزایش می‌دهد.
 3. قابلیت جایگزینی ۹۰ درصدی روغن دارد که بدون اینکه نرمی را کاهش دهد.
 4. در محصولات بهداشتی و پزشکی از آن استفاده می‌شود.
 5. در میان محصولات تخریب پذیر طبقه بندی می‌شود و در محیط زیست مشکلی ندارد.

 

نکته‌های مهم درباره روغن سویا اپوکسی

همانطور که می‌دانید برای نگه داری از هر محصول باید به یه سری از نکته‌ها توجه شود تا مصرف کننده هنگام مصرف به مشکل برنخورد در این قسمت می‌خواهیم نکات مهم درباره روغن سویا اپوکسی را برایتان بیان کنیم. روغن سویا اپوکسی باید در فضای سرپوشیده و بدون برخورد و تماس با نور خورشید نگه داری شود. گستره دمایی آن باید تا سی و پنج درجه سانتی گراد در بشکه‌های سالم و در بسته‌های گالوانیزه یا پلی اتیلنی باشد. همچینن این محصول باید از تماس با چشم دور باشد و اگر چشمتان با این محصول مورد تماس قرار گرفت سریع شست و شو دهید. همچنین به دلیل اینکه  ممکن است باعث آتش سوزی و عواملی مانند آن شود حتما از منابع آتش زا در محل زندگی خود نگه داری شود. این محصول باید از دسترس کودکان دور باشد مورد استفاده آن‌ها قرار نگیرد.

 

توضیحات پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد روغن سویا اپوکسی محصولی با قیمتی بسیار مناسب بوده و کاربرد‌های بسیار زیادی دارد. این  محصول در کشور ما خریداران بسیار زیادی دارد‌ و بیشتر افراد این محصول را به بقیه محصولات ترجیح می‌دهند ما نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این روغن را خریداری کنید. همانطور که گفته شد این محصول ارزش غذایی بالایی دارد و علاوه بر آن به عنوان یه ماده سطحی برای چسباندن نانو و ذرات استفاده می‌شود. روغن سویا اپوکسی یک نرم کننده و پلاستی سایزر غیر سمی بوده است. که به دلیل داشتن کاربرد‌های فراوان مورد توجه قرار گرفته است.

از شما عزیزان بسیار سپاس‌گذاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم تمامی اطلاعات درباره اینکه روغن سویا اپوکسی چیست را برایتان مطرح کرده باشیم و مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.