روغن سویا اسب را از شرکت بهسوی بخرید

روغن سویا اسب را از شرکت بهسوی بخرید

در سال‌های اخیر استفاده از روغن در تغذیه اسب ها بسیار زیاد توجه مالکان اسب ها و دامپزشکان را بخود جلب نموده.

به این دلیل که علوفه ای که اسب ها از آن تغذیه می‌کنند دارای مقدار بسیار ناچیزی چربی و روغن است، منبع مفیدی از چربی نمی‌تواند به حساب بیاید. نمی‌توان نقش اصلی علوفه را در رشد و پرورش اسب ها نادیده گرفت ولی استفاده از روغن ها در اسب هایی که جیره هایی غذایی پر از غلات  مصرف می‌کنند می‌تواند باعث کاهش دردهای عضلانی شود.

در حال حاضر محققان و دامپزشکان اهمیت وجود روغن را جیره غذایی اسب ها تایید کرده اند. ولی بیشتر تحقیقات بر روی این موضوع است که چه روغنی مصرف شود که با بدن اسب ها بیشترین سازگاری و فواید را داشته باشد.

بطور کلی روغن هایی که در تغذیه اسب ها لازم است مصرف شوند باید از اسیدهای چرب غیراشباع و با زنجیره بلند که حاوی امگا۶ و امگا ۳ و لینولیک اسید هستند باشد.

روغنی که دارای تمام این ویژگی‌های ذکر شده باشد برای اسب ها بسیار مناسب است که روغن سویا یکی از این روغن هاست که دارای تمام اسیدهای چرب مفید و پروتئین فراوان است.

یکی از مواردی که بسیار زیاد از آن در تغذیه اسب ها بهره می‌برند روغن سویا غنی شده است این روغن زمانی که در جیره غذایی اسب استفاده ميشود با بالا بردن چربی در جیره غذایی اسب ها می‌تواند خواص بیشماری داشته باشد.

در اسب های مسابقه ای و ورزشی بهتر است از روغن سویا در جیره غذایی آنها استفاده کرد تا اسب ها بتوانند انرژی مورد نیاز خود را از این طریق کسب نمایند.

شرکت بهسوی کمک می‌کند تا پرورش بهتر و راحت‌تر اسب ها را تجربه نمایید این شرکت سعی بر این دارد که فروش عمده و فله روغن سویا را افزایش داده و به پیشرفت کسب و کارها کمک نماید.

اسید چرب امگا چیست؟

امروزه استفاده از اسیدهای چرب امگا ضرورت بسیاری پیدا کرده اما این اسیدها چه هستند و چه تاثیری بر سلامتی بدن دارند؟

اسیدهای چرب امگا به اسیدهای گفته می‌شود که باند دوگانه یا به عبارتی باند دوتایی بین دو کربن مجاور هم هستند و در گروه اسیدهای چرب غیر اشباع دسته بندی شده می‌شوند.

این تم شامل:اسید لینولنیک (امگا۳)، اسید لینولئیک (امگا۶)، اسید اولئیک (امگا۹) هستند که در گروه اسیدهای چرب غیر اشباع قرار دارند. اهمیت این اسیدها به این دلیل است که این نوع چربی ها در بدن به طور طبیعی تولید نمی‌شوند و حتما باید از منابع خارجی دارای اسیدهای چرب ضروری مصرف نمود تا بدن با کمبود اینگونه چربی ها مواجه نشود.

برای تهیه روغن سویا با اسیدهای چرب ضروری به راحتی می‌توان به سایت شرکت بهسوی مراجعه و آنرا خریداری کرد.

تاثیر روغن سویا بر تولید مثل اسب

تاثیر روغن سویا بر تولید مثل اسب

وقتی در جیره غذایی روغن سویا اسب گنجانده می‌شود اثرات بسیار چشمگیری بر زاد و ولد اسب ها می‌گذارد.

اسب های نر تغذیه شده با روغن سویا افزایش بسیار محسوسی بر تعداد اسپرم و افزایش تراکم اسپرم همچنین طولانی شدن عمر اسپرم های آنها مشاهده می‌شود.

همینطور استفاده از روغن سویا اسب در تغذیه مادیان آبستن سبب رشد و نمو بیشتر جنین می‌شود.

همچنین تاثیر روغن سویا بر کره های تازه متولد شده که از شیر مادر تغذیه می‌کنند و در جیره غذایی مادر روغن سویا اضافه می‌شود ثابت شده است. روغن سویا اسب باعث می‌شود که شیر، کلستروم (آغوز) غنی تری داشته باشد همچنین سیستم ایمنی کره ها بالاتر می‌رود و تحقیقات نشان داده مصرف چربی های امگا۳ بر ماده اسب هایی که سابقه سقط جنین داشته اند موثر است.

با تهیه عمده روغن سویا اسب از شرکت بهسوی میتوانید تولید مثل بهتری در اسب ها داشته باشید و به تقویت باروری و بارداری و رشد کره های خود کمک کنید.

خاصیت ضد التهابی و مفصلی روغن سویا اسب

روغن سویا اسب را از شرکت بهسوی بخرید

مصرف چربی های امگا۳ که روغن سویا غنی از آن است سبب سلامت مفاصل می‌شود و این موضوع اثبات شده است.

تاثیر چربی های امگا۳ بر روی مفاصل به این. شکل است که  التهاب مفاصل را از بین برده و در کاهش التهاب مفاصل در انسان و حیوانات موثر است.

مصرف چربی های امگا۳ برای اسب های ورزشی بسیار ضروری است زیرا به دلیل جیره های پرغلات که مصرف می‌کنند و تمرینات سختی که دارند همیشه در معرض التهاب و خونریزی ریوی و التهابات مفاصل هستند پس با افزودن روغن سویا اسب به جیره غذایی این اسب ها می‌توان از التهابات و مرگ ناشی از آن تا حد زیادی جلوگیری کرد.

همینطور چون امگا۳ بر زخم معده تاثیر گذار است اسب هایی که از روغن سویا در تغذیه خود بهره می‌برند کمتر ممکن است به زخم معده دچار شوند و اگر هم مبتلا شوند سرعت پیشرفت آن بسیار کند می‌شود.

برای کاهش التهابات یا جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی روغن سویا را از شرکت بهسوی تهیه و مصرف نمایید.

مصرف امگا۶ و امگا۳ در تغذیه اسب

برای بررسی میزان مصرف هرکدام از اسیدهای چرب امگا۶ و امگا۳ توضیحات کوتاه و مختصری ارائه می‌دهیم تا تفاوت این دو را متوجه شوید

در بدن اسب ها امگا۶ دریافت شده از رژیم غذایی تبدیل به اسید آراشیدونیک می‌شود و این ماده سپس تبدیل به پروستاگلندین و چند ماده حد واسط دیگر تبدیل می‌شود که این مواد خود باعث ایجاد درد و التهاب در مفاصل و بدن اسب میشود.

در مقابل امگا۳ در بدن اسب با طی همان مسیر متابولیسمی بجای اسید آراشیدونیک تبدیل به اسید ایکوزاپنتائنوئیک می‌شود، و در نهایت تبدیل به پروستاگلندین  ها می‌شود که این. مواد برعکس امگا۶ باعث از بین رفتن التهابات یا کاهش التهابات می‌شوند. افزایش مصرف امگا۶ در بدن اسب ها سبب گرفتگی عضلات، ایجاد التهاب، افزایش گرفتگي رگ ها و انسداد عروق در بدن اسب ها می‌شود.

نکته حایز اهمیت آن است که هر دوی این اسیدها برای بدن لازم و ضروری هستند اما مهمترین مسئله حفظ نسبت مناسب بین امگا ۳ و امگا ۶ می باشد.

برای محاسبه نسبت امگا ۳ به امگا ۶ در غذای اسب ابتدا باید غذای اصلی اسب که معمولا یونجه است را میزان اسیدهای چرب آنرا بدست آوریم سپس با روغن مصرفی معادل سازی کنیم یا در صورت امکان امگا۳ را افزایش داده و از ایجاد التهابات احتمالی توسط اسیدچرب امگا۶ جلوگیری نمود

زیرا زمانی که میزان امگا۶ در غذای اسب افزایش پیدا کند با خاصیت التهابی که دارد خود باعث ایجاد مشکل و درد در بدن اسب می‌شود.

برای تهیه روغن سویا به شکل فله برای تغذیه اسب می‌توان به راحتی به سایت شرکت بهسوی مراجعه و خریدی آسان و راحت داشت.

دلیل افزودن روغن سویا به غذای اسب

دلیل افزودن روغن سویا به غذای اسب

پرورش دهندگان و تولید کنندگان به دلایل مختلفی ممکن است تصمیم به افزودن روغن به جیر غذایی اسب ها بگیرند. ولی اصلی ترین دلیل افزودن روغن به غذای اسب می‌تواند افزایش کالری و انرژي در غذای اسب باشد ور زمانی که علوفه و کنسانتره نمی‌تواند انرژی مورد نیاز برای اسب را فراهم کند بهترین راه اضافه کردن روغن به خوراک اسب است. تا حیوان بتواند انرژی و کالری موردنیاز خودرا دریافت کند و دچار کمبود وزن نشود.

در برخی شرایط مثل زمانی که اسب دچار بیماری pssm شده است استفاده از روغن در تغذیه اسب می‌تواند کمک کند تا اسب بهتر حرکت کند و ماهیچه ها قدرت بیشتری پیدا کنند.

برای تهیه روغن سویا اسب به سایت شرکت بهسوی مراجعه و خرید خود را از یک جای مطمئن و با قیمتی باصرفه تجربه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *