خرید دانه سویا خام از کشاورزان

لوبیای سویا از بقولاتی به حساب می آید که به علت داشتن پروتئین بالا و داشتن روغن جز دانه های بسیار پر مصرف به حساب می آید. این دانه در کشورهایی مثل چین بخش مهمی از غذای روزانه آنها را به خود اختصاص می دهد ولی در کشور ما از سویا بیشتر مصرف آجیلی و تنقلاتی می کنند. در ایران کشاورزان زیادی در استان های مختلف به کشت این دانه پر ارزش می پردازند و دانه سویا خام را در بهترین شکل آن به مصرف کننده ارائه می دهند.

خرید دانه سویا خام از کشاورزان

ترکیبات مفید موجود در دانه سویا خام

ترکیبات مفید موجود در دانه سویا خام سویا گیاهی است که دارای برگهایی سبز است که نوک برگهای آن سوزنی شکل می باشد. لوبیا سویا در غلاف هایی در تعداد سه تا پنج تایی قرار می گیرند. لوبیا سویا را در رنگهای متفاوتی می توان دید مثل سفید یا زرد یا قهوه ای تیره و روشن.

گیاه سویا دارای پروتئین بسیار بالایی است و در مواردی حتی پروتئینی حدود یک ونیم برابر گوشت گاوی دارد پس می تواند جایگزین بسیار خوبی برای گوشت باشد و حتی کسانیکه دارای کلسترول بالایی هستند می توانند از آن بجای گوشت استفاده کنند. سویا همچنین برای بیماران قلبی عروقی بسیار مفید است سویا دارای انواع ویتامین های گروه بی نیز هست.

سویا همچنین دارای‌فیبر بالایی است که باعث میشود هضم غذا آسانتر صورت گیرد، سویا از پوکی استخوان بشدت جلو گیری میکند لذا مصرف آن به همه خصوصا خانم ها توصیه میشود. تولید کنندگان زیادی به دلیل داشتن خاصیت های زیاد سویا به تولید این دانه گیاهی پرداخته اند و سعی در آن دارند که با بهره گیری از دانش متخصصان کشاورزی و بهترین دانه ها مبادرت به تولید بهترین نوع سویا کنند. فروش دانه سویا توسط شرکت های زیادی مانند مکسوی- لی فود-سوژا-توتک- سبحان و….. انجام میشود.

فروش دانه سویا خام به صورت عمده

فروش دانه سویا خام به صورت عمده دانه سویا در کشورهایی نظیر چین و بطور کلی کشورهای آسیایی مصرف غذایی دارند و در منوی غذایی روزانه آنها قرار می گیرد مثلا در چین سویا را با برنج مخلوط کرده می خورند البته به دلیل پروتئین بالای سویا خیلی از کشورها سویا را جایگزین گوشت کرده اند در کشور ما به تازگی استفاده غذایی از سویا باب شده است ولی نه در تمامی غذاها مثلا سویا را با گوشت چرخ کرده مخلوط می کنند و برای طبخ انواع ماکارونی از آن استفاده میکنند و یا مواردی از این دست.

سویا را در ایران بصورت تنقلات و داخل آجیل زیاد می بینیم اما بطور کلی مصرف سویا روز بروز در حال افزایش است و تولید کننده همواره کوشیده است بازتولید بهترین نوع این لوبیا آن را به وفور در اختیار مصرف کننده قرار دهد. سویا در بسته بندی های زیبایی در اکثر فروشگاه ها و مغازه ها در اختیار مشتریان است ولی  خرید سویا عمده میتواند کاملا مقرون به صرفه باشد. تولید کننده بستری در اینترنت فراهم کرده که با معرفی انواع سویا آن این محصول پر طرفدار را به آسانی در اختیار همگان قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.