بهترین روش جذب روغن سویا

بهترین روش جذب روغن سویا

روغن‌های گیاهی به عنوان یک عنصر مهم در رژیم غذایی ما به عنوان منبع اسیدهای چرب ضروری و تغذیه عمل می‌کنند و می‌توانند از انواع دانه‌های گیاهی مانند سویا، پنبه، کنجد، آفتابگردان، گلرنگ، نخل، ذرت و کلزا استخراج شوند.

یکی از گیاهان دانه روغنی مهم سویا است. این گیاه یک ساله است، معمولاً به ارتفاع ۲۰ تا ۱۸۰  سانتی متر رشد می کند و دارای گل ها و غلاف های سفید یا یاسی است. غلاف ها که معمولاً شامل دو یا سه دانه هستند در زیر بغل برگ تشکیل می شوند. گونه های مختلفی از سویا با دانه ها و ارقام زرد، سبز، قهوه ای یا سیاه وجود دارد. سویا اساساً یک محصول نیمه گرمسیری است اما می تواند در مناطق گرمسیری تا معتدل تا دمای ۵۰  درجه سانتیگراد نیز رشد کند. سویا مانند سایر حبوبات به دلیل توانایی تثبیت نیتروژن هوا برای تناوب زراعی مفید است.

پروتئین و روغن دو جزء مهم دانه هستند که دانه سویا را به یک محصول مهم تبدیل می کنند. دانه سویا حاوی ۴۰ تا ۴۲ درصد پروتئین با کیفیت بالا و ۱۸ تا ۲۲ درصد روغن است که از ۸۵ درصد اسیدهای چرب غیراشباع تشکیل شده است. سویا نه تنها حاوی پروتئین با کیفیت بالا است، بلکه محتوای پروتئین آن نیز بسیار بالاتر از سایر غذاهای گیاهی است. این لوبیای ارزشمند همچنین حاوی حدود ۱۲ درصد کربوهیدرات است. پروتئین سویا به دلیل داشتن نسبت متعادلی از تمام اسیدهای آمینه مهم و ضروری مورد نیاز بدن انسان به عنوان یک پروتئین سالم ارزشمند است. این روغن تنها منبع گیاهی است که حاوی پروتئین کامل است. همچنین شامل ۹ اسید آمینه ضروری است که بدن انسان قادر به سنتز آنها نیست و باید از غذاها به دست آید. در واقع دانه سویا می تواند دو برابر پروتئین بیشتری در مقایسه با هر گیاه یا غلات دیگری فراهم کند.

یک راه آسان برای تهیه روغن سویا مراجعه به سایت شرکت بهسوی میباشد تا بتوانید روغن سویا عالی داشته باشید.

جذب روغن سویا

بهترین روش جذب روغن سویا

از روغن سویا بعنوان یکی از سالم‌ترین روغن‌های طبیعی یاد میشود. روغن سویا سرشار از چربی‌های غیراشباع، پروتئین‌های امگا۶ و اسیدآمینه اسید لینولئیک است. چربی‌های اشباع آن پایین است و همین موضوع سبب شده تا این روغن در میان مردم جهان بسیار محبوب واقع شود. و همینطور مقدار جذب روغن سویا در بدن بسیار خاص میباشد.

روغن سویا به دلیل داشتن اسیدهای غیراشباع در بدن به میزان کمی جذب خون می‌شود و این درصد از اسیدهای چرب که جذب می‌شود اسیدهای چرب ضروری برای بدن است و این روغن اسیدهای چرب اشباع ندارد تا با جذب این نوع مواد داخل بدن باعث آسیب به اندام داخلی بدن خصوصا قلب و عروق شود.

لسیتین که باعث به سریعتر کردن متابولیسم چربی در بدن میشود، به نسبت موازی باعث کاهش کلسترول در خون ما می شود. چربی به راحتی در خون رقیق شده و جذب می شود بنابراین برای مدت طولانی در خون نامحلول نمی شود.

روغن سویا همچنین به دلیل رسوب نشدن در عروق و همینطور به دلیل دارا بودن کربوهیدرات ها، فیبر، ویتامین E و K، اسید چرب ضروری و اسید آمینه لیزین ، باعث سلامت قلب میشود، همینطور به دلیل چربی با اشباع کم و عاری بودن از کلسترول باعث می شود هنگامی که به طور مرتب این نوع مواد غذایی را مصرف شوند، از تصلب شرایین ناشی از بیش از حد کار کردن قلب و تپش آن، جلوگیری بعمل می آید.

چربی غیر محلول بیش از اندازه در بدن باعث صاف نبودن دستگاه گوارش میشود. با داشتن لسیتین کافی در روغن سویا ، چربی بسرعت رقیق شده و سوخت و ساز بدن افزایش پیدا میکند ، بنابراین ماده سمی که در بدن است به راحتی آزاد می شود.

روغن سویا دارای سیستسترول است. که وجود این ماده، باعث کاهش خطر بسیاری از بیماری‌ها میشود. مصرف روغن سویا جذب کلسترول توسط بدن انسان را به حداقل میزان خود میرساند.

برای کاهش جذب کلسترول در بدن روغن سویا را از سایت شرکت بهسوی تهیه و مصرف نمایید.

روغن سویا چه تاثیری بر سلامت دارد؟

روغن سویا چه تاثیری بر سلامت دارد؟

چربی رژیم غذایی بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است و نوع چربی که می خوریم می تواند بر سلامتی بیشتر از مقدار چربی که می خوریم تأثیر بگذارد. هم اسیدهای چرب چند غیراشباع و هم اسیدهای چرب تک غیراشباع موجود در روغن سویا می توانند به سلامتی کمک کنند، به ویژه زمانی که جایگزین چربی اشباع شده در رژیم غذایی ما شوند. شواهد حاصل از کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی‌شده و کنترل‌شده نشان می‌دهد که امگا ۳ می‌تواند سطح تری گلیسیرید، فشار خون، التهاب و ضربان قلب را کاهش دهد، در حالی که کلسترول HDL (نوع کلسترول خوب که ما بیشتر از آن می‌خواهیم) را افزایش می‌دهد. در مقایسه با کربوهیدرات ها، اسید لینولئیک  نشان داده است که  کلسترول LDL (نوع کلسترول بدی که ما کمتر از آن می خواهیم)، نسبت کلسترول تام به کلسترول HDL و سطح تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد.

میزان جذب روغن سویا جدای از کمک به اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ در رژیم غذایی، مصرف روغن هایی مانند روغن سویا می تواند جذب ویتامین های محلولدر چربی مانند ویتامین های A ، D ، E و K و همچنین ترکیباتی به نام کاروتنوئیدها را بهبود بخشد. در گیاهان یافت می شوند و منابع آنتی اکسیدان های مهم هستند.

به دلیل میزان پایین جذب روغن سویا مواد  شیمیایی حاصل از روغن سویا، به نام استرول های گیاهی، برای کلسترول بالا استفاده می شود . روغن سویا همچنین به عنوان دافع پشه و به عنوان یک مکمل غذایی در تغذیه وریدی استفاده می شود.
مراقب باشید روغن سویا را با سایر محصولات سویا  اشتباه نگیرید. استرول های گیاهی، مواد شیمیایی مشتق شده از روغن سویا، برای کاهش کلسترول کل و کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم(کلسترول بد ) استفاده می شود.

برای درمان وجلوگیری ازبیماری‌های مربوط به کلسترول روغن سویا را از شرکت بهسوی خریداری نمایید.

روغن سویا ماده ای ضد سرطان

توکوفرول، یک ویتامین محلول در چربی که در روغن‌ سویا یافت می‌شود، دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی مشابه با کاروتنوئید است و به عنوان یک پاک‌کننده رادیکال‌های پراکسیل عمل می‌کند. علاوه بر این، نشان داده شده است که مصرف آن با لیپیدها به طور قابل توجهی جذب آن را افزایش می دهد ، اگرچه اثر ترویجی به مقدار و نوع چربی بستگی دارد.

کاروتنوئید چیست؟

کاروتنوئید چیست؟

کاروتنوئید ماده ای است که در سبزیجات و گیاهان وجود دارد و باعث جلوگیری از بروز سرطان می‌شود. روغن سویا دارای توکوفرول است که این ماده کارایی شبیه به کاروتنوئید دارد و سبب کاهش بروز انواع سرطان های مختلف می‌شود.

تعدادی از مطالعات اپیدمیولوژیک انجام شده است که نشان می‌دهد کاروتنوئیدها ممکن است خطر سرطان‌های دهانه رحم، روده بزرگ، پروستات، رکتوم و معده را کاهش دهند.

کاروتنوئیدها، از جمله لیکوپن، در مقایسه با سایر لیپیدهای رژیم غذایی و اجزای غذایی محلول در چربی، به راحتی جذب نمی شوند. چندین مطالعه نشان داد که مصرف همزمان یک لیپید در رژیم غذایی به طور قابل توجهی جذب کاروتنوئید را افزایش می دهد. این لیپید مورد نیاز برای جذب کاروتنوئید در روغن سویا موجود است پس اگر سبزیجاتی که حاوی کاروتنوئیدها باشند را با روغن سویا مصرف نماییم میزان جذب این ماده را به حداکثر میزان خود می‌رسانیم.

روغن سویا ماده ای ضد سرطان است اگر می‌خواهید خود وخانواده تان را از این بیماری مهلک ایمن کنید مصرف روغن سویا را فراموش نکنید و می‌توانید از شرکت بهسوی آنرا خریداری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *